Nastoletni
Programiści

Logo Nastoletnich Programistów

DevTycoon – Tech Demo

Witam! Po prawie dwóch miesiącach normalnej pracy i dwóch tygodni ciężkiej harówy jesteśmy gotowi, aby zaprezentować Wam pierwszą wersję naszej, małej jak na razie, gierki, która jest poświęcona tematowi, który tutaj wszyscy lubimy i kochamy, a mianowicie o byciu Deweloperem. Demo Technologiczne nie posiada zbyt dużo detali i zawartości. Wydaliśmy tę wersję gry, aby już mieć jakiś cel, i ogólnie, żeby już wystartować z grą. W tej wersji, dużą uwagę zwróciliśmy na samej wygląd gry. Staraliśmy się osiągnąć ładnie wyglądającą grafikę i połączyć to z dobrą optymalizacją, co nam się po części udało (GTX 960 wyciąga około 80-100fps na ultra). Oprócz ładnie wyglądającej oprawy graficznej, przygotowaliśmy także fundament pod różne funkcje, które dojdą w przyszłych aktualizacjach. W Demie Technologicznym możliwe jest bardzo uproszczone programowanie, sklep oraz powiadomienia. Nie zabrakło opcji wyłączenia gry, co zresztą dodaliśmy 2 dni przed jej wydaniem..

Teraz może coś o naszym małym zespole, o którym raczej też należy wspomnieć. Głównym pomysłodawcą i programistą gry jestem ja, Denis. Pomysł na DevTycoon miałem już na początku 2017 roku, lecz brakowało mi umiejętności kodowania oraz modelowania. Jednym z pierwszych pomagierów został mój najlepszy internetowy przyjaciel, Jakub, który odpowiedzialny jest za całe otoczenie w świecie gry oraz trochę za działanie gry. Jako że to on najwięcej czasu poświęcił w granie gry na jego youtubowym kanale, został on moim prywatnym doradcą w sprawie responsywności interfejsu oraz ogólnie całego gameplay’u. Z tego miejsca mogę też wspomnieć o dwóch innych osobach, mianowicie o Staśku oraz o Wiktorze. Stasiek bardzo dużo pomaga przy zaawansowanych modelach, to dzięki niemu Auta mają wnętrze, a komputery to nie klocki, niczym z Minecraft’a. Wiktor przygotował dla Was stronę, którą będzie z czasem rozbudowywał pod Betę oraz Alphę. I teraz najważniejsza grupa, czyli Testerzy przedpremierowi. Bardzo chciałbym podziękować Root’owi oraz iLiquid’owi za udział w testach, które pomogły nam wyłapać głupie, aczkolwiek ciężko wykrywalne błędy. Ogólnie, gdyby nie te wszystkie osoby, gra by najprawdopodobniej nie powstała, bo by mnie to autentycznie przerosło.

Teraz chyba odpowiedź na pytanie, na którą wszyscy czekają. Czym DevTycoon będzie różniło się od innych tego typu gierek? W sumie, to niczym, oprócz tego, że chcemy zapożyczyć wszystkie udane pomysły, dodać do nich troszkę oryginalności i wszystkie włożyć pod jedną maskę. Np. w Simsach da się wchodzić w zaawansowaną interakcję z simem, u nas będzie podobnie, lecz trochę mniej zaawansowanie i bardziej pod temat programowania. Teraz zostają wszystkie inne gierki: Mad Games Tycoon, Game Dev Tycoon, StartUp Company oraz Software Inc. Każda z tych gier jest poświęcona innemu tematowi w dziedzinie programowania. W jednych możesz programować gry, w drugich antywirusy, a w jeszcze innych możesz robić nawet strony internetowe. Co by się stało, gdyby to wszystko połączyć w jedną całość? Podjęliśmy się zadania, aby to sprawdzić.

Co dalej z grą? Nie wiemy. Jeśli Demo Technologiczne wyjdzie znakomicie, a opinie będą w miarę dobre, to będziemy starać się rozwijać grę jak najlepiej, a w przyszłości wydać ją nawet na steamie. O fundingu na razie nie myślimy. Być może założymy Patronite, aby najbardziej zainteresowane osoby mogły nas wspierać finansowo, ale bardzo staramy się robić wszystko samemu.

// Krótki gameplay z gry zostanie dodany, kiedy będzie on gotowy. 🙂

Link do pobrania znajduje się na stronie: https://devtycoon.com/

Podsumowując: Wszelkie pomysły i uwagi na temat gry prosimy kierować na nasz adres Email: [email protected], na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.

Trochę screenów:

Denis

Programista w C# oraz Grafik 2D

Zobacz wszystkie posty tego autora →

Komentarze