Nastoletni
Programiści

Logo Nastoletnich Programistów

Wytyczne dla autorów

Zanim przystąpisz do pisania posta, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami oraz wytycznymi.

Wytyczne

  1. Każdy post musi mieć obrazek wyróżniający. Powinien to być plik PNG o wymiarach 1200px x 300px.
  2. W poście nie może być błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i językowych oraz skrótów myślowych.
  3. Post powinien być kompletny. Nie może być dzielony na kilka. Przykładowo, jeśli piszesz poradnik, powinien on pokryć wszystko, od początku do końca, aby był kompletny. Na co komukolwiek niekompletny poradnik?
  4. Zachowaj relatywnie wysoki poziom merytoryczny. Możesz pisać luźno, jednak jakość contentu nie powinna na tym cierpieć.
  5. Jeżeli podejmujesz się napisania posta, nie rób tego na szybkość. Jeżeli temat tego wymaga, to wykonaj drobny research czy na pewno to, co piszesz ma pokrycie w rzeczywistości.
  6. Formatuj tekst. Powinien być atrakcyjny dla oka, nie ścianą tekstu. Dodawaj nagłówki odpowiednich poziomów, zamiast wymieniać wszystko po enterze użyj listy. Kod wstawiaj na http://gist.github.com lub inne podobne strony. Słowa kluczowe lub kod inline opakowuj w znacznik <code>.
  7. Post musi posiadać znacznik Czytaj dalej po mniej więcej 70 słowach/2 akapitach.
  8. Linki do tak zwanych embedów wstawiaj pomiędzy [iframely][/iframely], aby poprawnie wyświetlały się na urządzeniach mobilnych.
  9. Gdy jesteś gotowy oddać post do weryfikacji, zmień jego stan na Oczekuje na przegląd.
  10. Zaglądaj do komentarzy pod Twoim postem i odpowiadaj na nie. Nawiąż relację autor-czytający.

Jak zmienić stan posta

Po prawej strony od pola tekstowego znajduje się panel Opublikuj, w nim edytujemy stan posta.

Bez nazwy-1

Jak wkleić kod

Kod inline

Do formatowania tekstu jako kodu inline użyj przycisku na obrazku niżej. Przykład poprawnego formatowania kodu inline znajduje się w tym artykule: Rozwijane menu mobilne w czystym CSSie

chrome_2016-09-03_15-52-10

Blok kodu

Kod wklejamy na http://gist.github.com ustawiając nazwę pliku tak, aby miała prawidłowe rozszerzenie. Następnie link do gista widoczny w pasku adresu po prostu wklejamy do pola tekstowego i otaczamy [iframely][/iframely], jak w punkcie ósmym.

Pierwszy akapit

Pierwszy akapit, czyli ten, który wprowadza w artykuł, powinien zostać w zakładce Tekstowy otoczony przez <p class="lead"></p>.

Notki

Notki, powinny być otoczone przez <p class="note"></p>.