Nastoletni
Programiści

Logo Nastoletnich Programistów

EarthX 0.0.73 – co to za gra i jakie są plany na jej przyszłość?

EarthX to nie tak stara gra, jakby się mogło zdawać. Robię ją zaledwie od około miesiąca, a pomysł na taką grę powstał dopiero w wakacje ubiegłego roku. Co to w ogóle jest EarthX i dlaczego warto się tą grą zainteresować? Tego dowiedzie się w tym wpisie.

Włączasz grę, robisz nowy save i nazywasz swoją firmę. Potem możesz opracować technologię silników i zbiorników paliwa, a następnie zaprojektować i nazwać własną rakietę. Oczywiście nie wystartujesz rakiety, jeśli jej nie masz, dlatego musisz też ją najpierw zbudować. Ta cała „ciężka” praca opłaci się, gdy będziesz miał możliwość kliknięcia magicznego przycisku, który wyniesie Twoją rakietę prosto w przestrzeń kosmiczną, a jeśli zainwestowałeś w podwozie, to rakieta będzie mogła również wrócić i spektakularnie wylądować na barce.

Brzmi dobrze? O tym właśnie jest EarthX. Gra pozwoli Ci na rozwijanie najróżniejszych technologii rakietowych i ogólnym zarządzaniem firmą (a w przyszłości również planetą!).

Funkcje, które są na ten moment dostępne w grze:

 • możliwość zaprojektowania, zbudowania i wystrzelenia rakiety na orbitę.
  • jeśli rakieta ma podwozie w formie nóg, będzie ona mogła wylądować z powrotem na ziemi.
 • możliwość odblokowania i rozwijania nowych technologii.
 • możliwość zarabiania oraz tracenia funduszy.
 • możliwość zdobycia punktów doświadczenia.
 • możliwość budowania siedzib firmy w USA oraz zatrudniania pracowników.
 • możliwość zapisu i odczytu gry.
 • minimalistyczna oprawa wizualna, audiowizualna oraz prosty w obsłudze interfejs.
 • możliwość otrzymywania powiadomień w grze.
 • możliwość przeglądu statystyk i informacji o swojej firmie.

Plany na przyszłość gry:

Moim zdaniem gra jest trochę za prosta, dlatego do gry zostaną wprowadzone nowe systemy projektowania, budowania oraz wysyłania rakiety w kosmos. Celem jest podniesienie trudności gry poprzez dodanie większej ilości nowych funkcji oraz nowej zawartości do odblokowania. Dodatkowo ciekawym urozmaiceniem gry będzie dodanie efektów pogodowych (rakieta nie będzie mogła startować przy silnym wietrze), dodanie konkurencji i zleceniodawców oraz oczywiście dodanie różnych zdarzeń w grze (np. rakieta może wybuchnąć).

EarthX to nie jest symulator rakiet. To nie jest nawet podobne do jakiegokolwiek symulatora. EarthX to bardziej taki strategiczno-ekonomiczny sandbox, w którym będziemy mogli rozwijać nie tylko rakiety, ale także różne systemy transportowe na ziemi (Tesla i Boring Company, wait for it ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Kup grę:

Gra jest teraz w bardzo wczesnej fazie rozwoju (Early Access), więc nie posiada jeszcze ona wielu funkcji. Jednakże kupując moją grę za 3$ wspomożesz jej rozwój w przyszłości. Zebrane środki przeznaczę na przyszłe wydanie gry na Steamie oraz opłacenie grafika, który wykona różne ikonki modułów do gry.

Kup grę tutaj: kliknij, aby przejść na itch.io

Oficjalne Gameplaye z gry:

Denis

Programista w C# oraz Grafik 2D

Zobacz wszystkie posty tego autora →

Komentarze